6. listopadu 2008 Aktuálně

PRACOVNICE CHARITY OSTRAVA SENIORKOU ROKU 2008

Výsledky 2. ročníku ankety Senior roku vyhlašované Poradním sborem seniorů a kanceláří primátora Ostravy byly slavnostně zveřejněny na ostravské radnici 5. listopadu 2008. Titul Senior roku 2008 získala k velké radosti nás všech paní Eva Teicherová, která je dlouholetou koordinátorkou Dobrovolnického hnutí  a Tříkrálové sbírky v Charitě Ostrava.

Seniorka roku 2008Druhou příčku obsadila olympijská medailistka z Říma a Tokia paní Adolfina Táčová, třetí pak zakládající člen ostravské pobočky Svazu důchodců ČR Zdeněk Mařák. Ocenění dále převzali spisovatelka a redaktorka Hana Juračáková, seniorský reprezentant ČR v atletice Zdeněk Benek, kronikářka Dagmar Joklová, propagátor seniorské turistiky Antonín Holčápek, propagátor aktivit pro postižené Dalibor Přeček, profesor Janáčkovy konzervatoře Ivan Měrka a důlní odborník Karel Kublín.

Seniorka roku 2008Občané, ale i zájmová a občanská sdružení, měli možnost nominovat seniorské osobnosti z města Ostravy, které podle jejich názoru vynikají v některém z oborů lidské činnosti, popř. pomáhají lidem ve svém okolí. Nominováno bylo celkem 52 seniorů. Z nich vybrala odborná komise deset nominovaných., kteří dnes převzali z rukou náměstka primátora Lubomíra Pospíšila pamětní listiny a dárkové předměty.

Aktivity paní Evy Teicherové

Paní JUDr. Eva Teicherová působí v Charitě Ostrava již sedm let. Je usilovnou a obětavou realizátorkou řady projektů. Jejími hlavními aktivitami je koordinace Dobrovolnického hnutí a realizace každoroční Třikrálové sbírky v ostravských obcích, jejíž výtěžek je významným finančním zdrojem pro podporu aktivit Charity Ostrava i humanitární pomoc. Jejími rukami "proteklo" do charitního rozpočtu několik miliónů vykoledovaných korun. Každoročně je výtěžek okolo 1,1 mil. Kč, přičemž Charitě Ostrava zůstavá 65 % z vykoledované částky.

Od jeho vzniku v březnu 2007 připravuje a vede program dámském klubu Živá voda  – duchovní zamyšlení, besedy, přednášky, zpívání, výtvarné práce, charitativní aktivity – např. šití panenek pro UNICEF nebo sběr brýlí pro Afriku. Dámský klub působící v rámci Charitního střediska Gabriel pravidelně každý týden navštěvuje okolo 30 seniorek. Mezi její další charitní aktivity patří také založení a dlouholeté vedení Senior klubu Charity Ostrava. Paní Teicherová je také sama dobrovolnicí při veřejných aktcích Charity Ostrava nebo v rámci činnosti některých charitních středisek.

Paní Evě Teicherové Velice gratulujeme k tomuto ocenění za její usilovnou práci pro druhé lidi. Patří jí za vše velké poděkování. Přejeme jí mnoho elánu do dalších aktivních seniorských let!