Charita Česká republika slaví 100leté výročí
24. června 2022 Charita Česká republika

Charita Česká republika slaví 100leté výročí

Letošní rok je pro Charitu zlomový. Slaví sto let od svého založení, a může se tak pyšnit titulem nejstarší neziskové organizace v Česku. Zároveň jde také o největšího poskytovatele zdravotních a sociálních služeb na našem území. A to jsou rozhodně pádné důvody k uspořádání oslav a připomenutí si její historie a významu.

15 let komunitního centra pro seniory Gabriel
18. května 2022 Aktuálně

15 let komunitního centra pro seniory Gabriel

Charitní středisko Gabriel - komunitní centrum pro seniory si připomnělo 15 let od svého otevření v roce 2007. Společného setkání klientů služby a hostů s hudebním programem a poděkováním dobrovolným vedoucím aktivit se zúčastnil náměstek ostravského primátora, duchovní i ředitel Charity Ostrava.

Video: Naše zdravotní sestry musí překonat spousty překážek, ale neztrácejí přitom smysl pro humor
12. května 2022 Charita Česká republika

Mezinárodní den zdravotních sester a ošetřovatelek se každoročně slaví 12. května. Charita se k němu s radostí připojuje, protože je největším nestátním poskytovatelem zdravotních služeb v Česku. Na počest zdravotních sestřiček natočila Oblastní charita Ústí nad Orlicí video, kde se dozvíte, co kupříkladu musí překonávat zdravotní sestry dojíždějící za pacienty. Rozhodně nejde o jednoduchou práci, ale naše pracovnice při ní neztrácejí smysl pro humor.

Jak peníze ze sbírky Charita pro Ukrajinu pomáhají?
4. května 2022 Charita Česká republika

Jak peníze ze sbírky Charita pro Ukrajinu pomáhají?

Válka na Ukrajině trvá již několik týdnů, ale my lidem zasaženým tímto konfliktem neúnavně pomáháme i nadále. Dodáváme materiální pomoc partnerské Charitě Ukrajina, pomáháme uprchlíkům na hranicích a také jim zajišťujeme základní životní potřeby na našem území. To všechno můžeme dělat díky vaší podpoře. Zjistěte podrobnosti o využití financí ze sbírky Charita pro Ukrajinu.

Blíží se jarní kolo Sbírky potravin. Připojit se může každý
16. dubna 2022 Charita Česká republika

Blíží se jarní kolo Sbírky potravin. Připojit se může každý

V sobotu 23. dubna 2022 se koná jarní Sbírka potravin, kterou organizují potravinové banky. Zapojí se do ní stovky prodejen a také online obchody. Celonárodní charitativní akce pomůže lidem, kterým nezbývá dostatečné množství financí na pokrytí základních potřeb. Připojit se ke Sbírce potravin můžete i vy.

Sbírka potravin v Tescu v Ostravě-Třebovicích
13. dubna 2022 Aktuálně

Sbírka potravin v Tescu v Ostravě-Třebovicích

Charita Ostrava se v sobotu 23. 4. 2022 připojí do celonárodní Sbírky potravin organizované potravinovými bankami v krajích, Českou federací potravinových bank, Svazem obchodu a cestovního ruchu, Asociací společenské odpovědnosti a sociálními partnery a obchodním řetězci.

Podpůrné skupiny pro domácí pečující už začaly
8. dubna 2022 Aktuálně

Podpůrné skupiny pro domácí pečující už začaly

Díky projektu podpořeného z Evropského hospodářského prostoru a Norských fondů „Život s demencí – zvýšení informovanosti o rizicích, příznacích, časné detekci, možnostech prevence léčby Alzheimerovy a jiných typů demence“ realizuje Charita Ostrava podpůrné skupiny pro pečující osoby o člověka s demencí.

Україна: Інформація для прибульців та їхніх гідів
6. dubna 2022 Charita Česká republika

Україна: Інформація для прибульців та їхніх гідів

Ми надаємо огляд основної інформації, особливо корисної для тих, хто допомагає або розміщує новоприбулих біженців з України, але також може бути корисною для громадян України, які тривалий час проживають в Чеській Республіці.

Děkujeme dárcům, kteří se zapojili do materiální a potravinové sbírky, pomáhat můžete i nadále
4. dubna 2022 Diecézní charita ostravsko-opavská

Do materiální a potravinové sbírky, kterou jsme vyhlásili v půlce března, jste nám přispěli téměř 8 000 položkami. Trvanlivé potraviny a drogerii jsme prostřednictvím našich oblastních Charit přerozdělili lidem z Ukrajiny, kteří prchají do Česka před válkou. Všem dárcům velmi děkujeme za podporu!

Charita pro Ukrajinu
24. března 2022 Aktuálně

Charita pro Ukrajinu

V souvislosti s narůstajícím počtem uprchlíků z válkou zasažené Ukrajiny realizuje Diecézní charita ostravsko-opavská materiální a potravinovou sbírku pro tyto lidi v nouzi hledající v České republice pomoc a útočiště. Charita Ostrava se připojuje k této materiální sbírce i finanční sbírce Charity Česká republika.