Aktuálně

Zrní, Vodička, Rovná a Camerata Janáček zahrají v Ostravě na benefici
29. září 2022 Aktuálně

Zrní, Vodička, Rovná a Camerata Janáček zahrají v Ostravě na benefici

Kapela Zrní, houslový virtuos Jiří Vodička, sopranistka Veronika Rovná a komorní orchestr Camerata Janáček zahrají ve čtvrtek 6. 10. 2022 od 19 h v ostravském Divadle Antonína Dvořáka na podporu rekonstrukce domova pro seniory. Celý výtěžek benefice připadne na spolufinancování rekonstrukce podkroví domova, kde vznikne 8 nových jednolůžkových pokojů se sociálním zázemím pro klienty Charitního domu sv. Václava.

Charita Česká republika v pomoci Ukrajině nepolevuje
24. srpna 2022 Charita Česká republika

Charita Česká republika v pomoci Ukrajině nepolevuje

Před půl rokem vpadla ruská armáda na území suverénního státu Ukrajina. V reakci na ruskou vojenskou agresi jsme bezprostředně vyhlásili sbírku Charita pro Ukrajinu, která byla původně zamýšlená jako akutní pomoc obyvatelům země zasažené ruskou mocenskou rozpínavostí a násilnou invazí. Zároveň jsme se začali připravovat na systematičtější pomoc pro uprchlíky na našem území, aniž bychom tušili, že válečný konflikt rozpoutá nejhorší uprchlickou krizi, jakou Evropa nezažila od druhé světové války.

Milostivé léto II odstartuje za dva týdny, připravit se na něj může dlužník již teď
17. srpna 2022 Charita Česká republika

Milostivé léto II odstartuje za dva týdny, připravit se na něj může dlužník již teď

Ve středu 17. srpna uspořádala Charita Česká republika ve své centrále v Praze brífink na téma milostivé léto II a ratifikace evropské směrnice o oddlužení, na kterém před novináři promluvila koordinátorka pro sociální oblast Charity Česká republika Iva Kuchyňková.

Kolečko spojuje 2022
3. srpna 2022 Aktuálně

Kolečko spojuje 2022

V neděli 28. 8. 2022 se uskuteční benefiční jízda "Kolečko spojuje" v ostravském In-line parku Sareza a podpoří organizaci Strom života. Zveme Vás k účasti na této akci zaměřené na osvětu života s hendikepem. Děkujeme pořadatelům za pozvání.

Za měsíc začíná Milostivé léto II.  Co se změnilo a na co se připravit?
1. srpna 2022 Diecézní charita ostravsko-opavská

Za měsíc začíná Milostivé léto II. Co se změnilo a na co se připravit?

Druhá šance, jak se zbavit exekucí a dluhů, startuje už 1. září a potrvá 3 měsíce. Výzva i letos umožní lidem zbavit se dluhů, které jim vznikly u veřejnoprávních subjektů. Dlužníkům opět stačí zaplatit administrativní poplatek exekutorovi a původní výši dluhu, tzv. jistinu. Přidané úroky budou odpuštěny.

Milostivé léto se vrací
20. července 2022 Charita Česká republika

Milostivé léto se vrací

Milostivé léto zažívá návrat. Znovu pomůže věřitelům a dlužníkům splatit dluhy, které jim mnohonásobně narostly vlivem nesmyslně vysokých úroků. Novela zákona umožní zaplatit dlužníkům pouze jistinu (původní dluh) a administrativní poplatek exekutorovi. Nepropásněte druhou šanci, která může být již poslední!

Charita Česká republika slaví 100leté výročí
24. června 2022 Charita Česká republika

Charita Česká republika slaví 100leté výročí

Letošní rok je pro Charitu zlomový. Slaví sto let od svého založení, a může se tak pyšnit titulem nejstarší neziskové organizace v Česku. Zároveň jde také o největšího poskytovatele zdravotních a sociálních služeb na našem území. A to jsou rozhodně pádné důvody k uspořádání oslav a připomenutí si její historie a významu.

15 let komunitního centra pro seniory Gabriel
18. května 2022 Aktuálně

15 let komunitního centra pro seniory Gabriel

Charitní středisko Gabriel - komunitní centrum pro seniory si připomnělo 15 let od svého otevření v roce 2007. Společného setkání klientů služby a hostů s hudebním programem a poděkováním dobrovolným vedoucím aktivit se zúčastnil náměstek ostravského primátora, duchovní i ředitel Charity Ostrava. 

Video: Naše zdravotní sestry musí překonat spousty překážek, ale neztrácejí přitom smysl pro humor
12. května 2022 Charita Česká republika

Video: Naše zdravotní sestry musí překonat spousty překážek, ale neztrácejí přitom smysl pro humor

Mezinárodní den zdravotních sester a ošetřovatelek se každoročně slaví 12. května. Charita se k němu s radostí připojuje, protože je největším nestátním poskytovatelem zdravotních služeb v Česku. Na počest zdravotních sestřiček natočila Oblastní charita Ústí nad Orlicí video, kde se dozvíte, co kupříkladu musí překonávat zdravotní sestry dojíždějící za pacienty. Rozhodně nejde o jednoduchou práci, ale naše pracovnice při ní neztrácejí smysl pro humor.

Jak peníze ze sbírky Charita pro Ukrajinu pomáhají?
4. května 2022 Charita Česká republika

Jak peníze ze sbírky Charita pro Ukrajinu pomáhají?

Válka na Ukrajině trvá již několik týdnů, ale my lidem zasaženým tímto konfliktem neúnavně pomáháme i nadále. Dodáváme materiální pomoc partnerské Charitě Ukrajina, pomáháme uprchlíkům na hranicích a také jim zajišťujeme základní životní potřeby na našem území. To všechno můžeme dělat díky vaší podpoře. Zjistěte podrobnosti o využití financí ze sbírky Charita pro Ukrajinu.