Šatník Charity Ostrava

Jeremenkova 154/8, 703 00 Ostrava-Vítkovice

Telefon: 553 034 198, 603 247 707
E-mail: satnik@ostrava.charita.cz
Asistent pro humanitární pomoc: Alena ŠaitarováŠatník Charity Ostrava
Počet zaměstnanců: 0,40 (přepočet k 31. 12. 2021)
Počet kontaktů v roce 2021: 1 336 (17 498 ks vydaného šatstva)
Datum otevření střediska: 4. 5. 2015
Příjem materiální pomoci:  7-15 h (pracovní dny: Po - Pá, středa 9-17 h)
Výdej materiální pomoci:     
Po, Út, Čt:         8-12 h
St:                     13-16 h
Pá, So, Ne:        zavřeno

Propagační leták - Šatník Charity Ostrava

POSLÁNÍ

Posláním Šatníku Charity Ostrava je shromažďování darovaného ošacení a obuvi a jejich další využití předáním lidem v nouzi, především uživatelům sociálních služeb denních center pro lidi bez domova, nocleháren, azylových domů či startovacích bytů provozovaných Charitou Ostrava a dalších poskytovatelů služeb sociální prevence.Šatník Charity Ostrava

VÝDEJ MATERIÁLNÍ POMOCI

Materiální pomoc lidé v šatníku získají bezplatně na základě žádanky potvrzené sociálním pracovníkem poskytovatele sociální služby nebo úřadů ostravských městských obvodů. Výdej ošacení a obuvi lidem v nouzi probíhá ve stanovené otevírací době Šatníku Charity Ostrava: Po, Út, Čt: 8-12 h; St: 13-16 h; Pá, So, Ne: zavřeno

PŘÍJEM MATERIÁLNÍ POMOCI

Budeme vděčni dárcům, pokud se rozhodnou podpořit Šatník Charity Ostrava materiálním darem. Pro lidi v obtížné životní situaci využijeme především:

 • textil (pánské, dámské a dětské oděvy, ručníky, ložní prádlo)Šatník Charity Ostrava
 • obuv (pánská, dámská, dětská; spárované)
 • Aktuální potřeby - zima 2022/2023: prosíme dárce jen o pánské ošacení: bundy, rifle, flanelové košile, mikiny, ponožky, trenky – boxerky, spodky, zimní boty, rukavice, čepice. Potřebné jsou také batohy, spacáky, a tenké deky.

Příjem materiální pomoci od dárců do Šatníku Charity Ostrava probíhá v pracovní dny v době 7 - 15 h (ve středu 9 – 17 h). Mimo tuto dobu je možné dar vložit do červeného sběrného kontejneru na parkovišti vlevo od vstupu do objektu, cca 60 m. Do kontejneru se dary vkládají v PE pytli nebo tašce.

Nepřijímáme, ani do kontejneru nepatří:

 • znečištěný nebo mokrý textilŠatník Charity Ostrava
 • starší ošacení z umělých vláken (dederon, krimplen, slotera apod.)
 • pánské obleky a společenské šaty, kožichy a kabáty
 • nenositelná obuv a boty na podpadcích
 • domácí potřeby a hračky
 • elektrospotřebiče
 • nábytek
 • tříděný nebo komunální odpad

Pracovníci Šatníku mají právo rozhodnout o přijetí či nepřijetí určitého sortimentu s ohledem na jeho stav a potřebnost např. na jiných střediscích Charity Ostrava.Šatník Charity Ostrava

Přijatá materiální pomoc, která po vytřízení nebude použitelná pro další využití uživateli sociálních služeb, prodá Charita Ostrava zpracovateli použitého textilu a výnos využije na zabezpečení provozu Šatníku Charity Ostrava.
V souladu s posláním, Šatník Charity Ostrava pomáhá lidem ve složité životní situaci zabezpečovat základní potřeby, omezit rizika života na ulici a umožní jim cítit se důstojně. Děkujeme dárcům za materiální podporu.

Šatník Charity Ostrava je metodicky řízen a provozně zajišťován v rámci aktivit Charitního domu sv. Františka - azylového domu a noclehárny.

Projekt je realizován s finanční podporou statutárního města Ostravy, Moravskoslezského kraje
a Městského obvodu Ostrava-Vítkovice.

  Statutární město Ostrava        Moravskoslezský kraj       Městský obvod Ostrava-Vítkovice