Terapeutická místnost v azylovém domě díky Ostravě
22. ledna 2024 Aktuálně

Terapeutická místnost v azylovém domě díky Ostravě

Zázemí pro aktivizační programy mužů bez přístřeší vzniklo v roce 2023 díky projektu s názvem "Sociálně terapeutická místnost v Charitním domě sv. Františka", který podpořilo investiční účelovou dotací z výnosu daní z hazardních her Statutárního města Ostravy ve výši 400.000 Kč.

Terapeutická místnost - Charitní dům sv. FrantiškaSmyslem aktivizačních programů pro klienty azylového domu je rozvoj jejich praktických dovedností a kompetencí, které využijí v budoucnu v běžném, samostatném životě. Jedná se společné nebo individuální programy zaměřené např. na nácviky samostatné přípravy stravy, nácviky finanční gramotnosti, smysluplné naplnění volného času – sportovní či kulturní aktivity apod. Pro tyto aktivity scházelo v azylovém domě sv. Františka zázemí.

Terapeutická místnost - Charitní dům sv. FrantiškaNově zřízenou terapeutickou místnost jsme využili např. v rámci předvánočních aktivit. Sociální pracovnice azylového domu připravila pro klienty výrobu adventních věnců, pečení perníčků a přípravu marcipánu. Klienti služby byli rádi, že se mohli do těchto aktivit zapojit a přispět tak k zútulnění interiéru azylového domu i obohacení stolu pro připravovanou společnou štědrovečerní večeři.

Děkujeme statutárnímu městu Ostrava za finanční podporu projektu, který přispěje ke kvalitě poskytované sociální služby pro muže bez přístřeší.

Projekt je realizován s finanční podporou statutárního města Ostravy.