Předvánoční Dárek Jam pro maminky s dětmi a lidi v nouzi
10. listopadu 2022 Aktuálně

Předvánoční Dárek Jam pro maminky s dětmi a lidi v nouzi

Jubilejní 10. ročník tradiční akce Dárek Jam, benefice pro lidi v nouzi, proběhne ve  čtyřech ostravských klubech v období 23. 11 – 15. 12. 2022 a pomůže nejen klientům služeb Charity Ostrava, ale také ve spolupráci s ostravským spolkem Pomůžu jak můžu v dalekém Jemenu lidem, kteří trpí hlady. Podrobnosti na www.darekjam.cz

„Jsem rád, že ostravští hudebníci již podesáté iniciují tuto hudební akci. Smyslem Dárek Jamu je zprostředkování vánoční radosti maminkám s dětmi v azylovém domě sv. Zdislavy a dalším lidem v nouzi dárkem. Letos benefice pomůže také ve válkou zasaženém Jemenu díky spolupráci se zapsaným spolkem Pomůžu jak můžu,“ uvádí ředitel Charity Ostrava Martin Pražák.

Loni se povedlo Charitě Ostrava díky evropskému projektu v azylovém domě pro maminky s dětmi – Charitním domě sv. Zdislavy v Ostravě-Zábřehu provést bezbariérové úpravy, navýšit kapacitu téměř o sto procent na 42 míst. Dárek Jam pomohl z nasbíraných darů dovybavit hernu pro děti, obdarovat klienty vánočním dárkem a poskytnout jídlo pro lidi bez domova.

Letos budou všechny věcné dary věnovány opět maminkám a dětem z azylového Charitního domu sv. Zdislavy, trvanlivé potraviny k přípravě jídel pro lidi bez domova v charitním nízkoprahovém centru. Finanční dary budou zaslány na provoz jídelny pro chudé do jemenského hlavního města Sanaa, kam se materiální pomoc přepravit nedá. „Prosíme návštěvníky koncertů, aby jako vstupné věnovali dárky, kterými udělají radost dětem a maminkám v azylovém domě, např. hračky, kosmetiku nebo hygienické prostředky, teplé ponožky, rukavice, čepice nebo trvanlivé potraviny,“, upřesňuje formu vstupného Dalibor Kraut z Charity Ostrava. Dárky i trvanlivé potraviny se budou shromažďovat  u vstupů na koncerty. Finanční dary budou lidé moci vhodit do zapečetěných kasiček povolené veřejné sbírky organizace Pomůžu jak můžu.

„Desáté výročí Dárek Jamu oslavíme rovnou na čtyřech místech. Koncerty se budou konat ve 4 ostravských klubech a lidé si tak budou moci vybrat termín i žánr, který preferují. Změnou, oproti předešlým ročníkům, je i rozsah podpory. Návštěvníci můžou již tradičně přispět vánočními dárky pro maminky a děti z Charitního domu sv. Zdislavy. Finanční pomoc bude směřovat za hranice, do země, kde je již 8 let válka. Letos jsme oslovili ostravskou organizaci Pomůžu jak můžu, která provozuje jídelnu pro chudé a vaří denně 160 lidem trpícím hladomorem v Jemenu. Peníze na bázi dobrovolného vstupného poputují právě tam,“ říká Zuzana Janošová, jedna ze tří zakladatelů Dárek Jamu.

Dárek Jam nabídne 12 kapel ve 4 ostravských klubech. Lidé se mohou těšit na Nedivoč (acoustic), Ptacoustik (acoustic) a Empty Pipen 23. 11. v BarBaru; Adobre, Ave!Band a Triguitosaur 1. 12. v Hudebním bazaru, Adána a Vadima 8. 12. v La Petite Conversation a Downbelow (acoustic), Lukáše Vlčka, Acustictrio Václava Fajfra a Hlubinu 15. 12. v Zadních vrátkách. Začátky koncertů od 19 h, v La Petite Conversation v 18.30 h.

Těšíme se na Vás a děkujeme za podporu! Děkujeme také umělcům a organizátorům za podporu lidí v nouzi!  Podrobnosti k akci: www.darekjam.cz

Ing. Dalibor Kraut, útvar pro vztahy s veřejností, CHARITA OSTRAVA, Kořenského 1323/17, 703 00 Ostrava-Vítkovice, Tel.: 596 787 691, mob.: 731 625 853, e-mail: dalibor.kraut@ostrava.charita.cz,  web: www.ostrava.charita.cz