Zveme na Dny otevřených dveří v Charitě Ostrava

Dny otevřených dveří Charita Ostrava 2018

Dny otevřených dveří se ve všech sociálních a zdravotních službách poskytovaných Charitou Ostrava uskuteční ve dnech 21. - 22. 2. 2018 v době 9-17 h. Srdečně zveme a těšíme se na Vaši návštěvu!

Charitní dům sv. Františka - noclehárnaCharita Ostrava poskytuje pomoc lidem v nouzi především na Ostravsku a v okolí, Hrabyni a Krnově. Dny otevřených dveří u příležitosti 27. výročí vzniku této neziskové organizace nabídnou možnost seznámení s poskytovanými službami v  azylových domech, nocelehárnách, domovech pro seniory, charitním hospici a dalších zařízeních.

Posláním sociálních a zdravotních služeb poskytovaných Charitou Ostrava je profesionální pomoc lidem v obtížných životních situacích. Kromě zaměstnanců se do kvality služeb mohou zapojit také dobrovolníci, kteří tak mohou najít smysluplné využití svého času v rozhovorech, doprovodech, společenských hrách a dalších aktivitách s klienty služeb. Dobrovolníci jsou koordinováni ve dvou dobrovolnických centrech Charity OsCharitní dům sv. Alžbětytrava.

Mezi vyhledávané aktivity Charity Ostrava pro veřejnost patří bezplatný seminář „Jak pečovat o nemocného člověka v domácím prostředí“. Seminář je určen pro lidi, kteří pečují o svého nemocného blízkého v domácím prostředí. Připravuje jej každý měsíc Charitní hospicová poradna a Mobilní hospic sv. Kryštofa. Profesionální zdravotní sestry předávají v rámci semináře zkušenosti, jak se nemocnému člověku podává strava, tekutiny a léky, jak se provádí osobní hygiena či polohování apod. Aktuální termín je 15. 3. 2017 od 14.00 h v budově Hospice sv. Lukáše.

Ke stažení: leták - Dny otevřených dveří v Charitě Ostrava 2018

 

Projekty Charity Ostrava jsou realizovány s finanční podporou statutárního města Ostravy, Moravskoslezského kraje, Městských obvodů Ostrava-Jih, Moravská Ostrava a Přívoz, Mariánské Hory a Hulváky, Vítkovice, Hrabová, Lhotka, Petřkovice, Stará Bělá, Nová Bělá, měst Klimkovice,
Havířov, Vratimov, Odry, Příbor, Krnov, Třinec a Evropské unie.

 

Podpořte nás
 

Projekty Charity Ostrava jsou realizovány s finanční podporou statutárního města Ostravy, Moravskoslezského kraje
a Evropské unie.

 

          Statutární město Ostrava

 

Moravskoslezský kraj - logo

 

Evropská unie - Evpropský sociální fond - Operační program zaměsnanost

 

Evropská unie - Evpropský fond pro regionální rozvoj - Integrovaný regionální operační program

 

 
 

Akce

23. 1. 2018, 15:47 — 13. 12. 2018, 23:59

Nebojte se pečovat - kurzy

22. 10. 2018, 11:58 — 30. 11. 2018, 23:58

Program v Charitním středisku Gabriel - 11/2018

13. 11. 2018, 17:00 — 30. 12. 2018, 17:00

Severní Irsko - vernisáž - 13. 11. 2018

 
 

Charita Ostrava na Facebooku:Facebook - logo

 

 Portál darování neziskovkám:
Daruj správně - logo

Kulturní akce nejen v Ostravě:

Ostravský informační servis

Software pro neziskovky:
Techsoup Česká republika

 

 

 

Odkazy