Tři králové přináší do Ostravy pokoj a požehnání

Plakát Tříkrálový koncertOd 2. do 13. ledna 2008 budeme v ulicích Ostravy a příměstských častí potkávat skupinky koledníků  v oblečení Tří králů  –  Kašpara, Melichara a Baltazara s pokladničkami v rukou. „Králové“ budou v rámci celorepublikové Tříkrálové sbírky pořádané Charitou ČR zpívat či recitovat a žádat o koledu na pomoc rodinám a lidem v nouzi u nás i v zahraničí.

Světlo pokoje přinesou Tři králové také do významných ostravských institucí 4. ledna, kdy je v dopoledních hodinách přijme primátor Ing. Petr Kajnar, hejtman Ing. Evžen Tošenovský a biskup ostravsko-opavský Mons. František V. Lobkowicz. Postavy králů budou představovat ředitel diecézní charity ostravsko-opavské Mgr. Lukáš Curylo, ředitel Charity Ostrava Martin Pražák a sestra Bernadeta ze Srí Lanky, která slouží jako ošetřovatelka v charitním Hospici sv. Lukáše. Královskou družinu bude provázet také mluvčí - prezident diecézní charity ostravsko-opavské JUDr. Pavel Forgač. Dofinancování stavby od září fungujícího ostravského hospice je jedním z účelů, na které budou vybrané finanční prostředky použity.(text DCHOO: Tři králové koledovali nejen na úřadech)

Sbírku v roce 2008 doprovodí také Tříkrálový koncert, věnovaný všem dárcům a koledníkům. Koncert se koná v neděli 6. ledna 2008 od 17 hodin v Hudební scéně Městkého divadla Brno. Koncert, na kterém vystoupí EWA FARNÁ, JANA MUSILOVÁ, PETR KOLÁŘ, G*APEELS a PEHA vysílá v přímém přenosu Česká televize 1 a ČRo 1-Radiožurnál.

U příležitosti Tříkrálové sbírky proběhne 11. ledna 2008 od 16.00 h ve farním kostele Všech svatých v Ostravě-Hošťálkovicích Tříkrálová akademie. V programu vystoupí děti místní základní školy, hošťálkovický chrámový sbor a křesťanská mládež. Sbírkové pokladničky jsou v Hošťálkovicích umístěny také v obchodech a restauracích. Vybrané prostředky budou použity na účel sbírky.

"Velice děkuji za Charitu Ostrava všem dárcům, kteří podpoří letos Tříkrálovou sbírku a tím i dobročinné účely, které se díky získaným prostředkům budou realizovat“ vyjádřil vděčnost přispěvatelům ředitel Charity Ostrava Martin Pražák.

Možnost připojit se k charitativní sbírce je možné také formou:

  • dárcovské DMS zasláním textu DMS KOLEDA na číslo 87777. Cena DMS je 30 Kč, příjemce pomoci obdrží 27 Kč.
  • prostřednictvím bankomatů České spořitelny, ze kterých lze zaslat příspěvek podobně, jako např. dobíjet telefonní kredit.
  • bankovním převodem nebo poštovní poukázkou na nově otevřené konto: 33001122/0800 u České spořitelny.
Jednotlivci či firmy, jež přispějí na konto a vyžádají si o tom potvrzení nebo darovací smlouvu, mají možnost si dar odečíst z daňového základu.
Tříkrálová sbírka 2021
Podpořte nás
 

Projekty Charity Ostrava jsou realizovány s finanční podporou statutárního města Ostravy, Moravskoslezského kraje
a Evropské unie.

 

          Statutární město Ostrava

 

Moravskoslezský kraj - logo

 

Evropská unie - Evpropský sociální fond - Operační program zaměsnanost

 

Evropská unie - Evpropský fond pro regionální rozvoj - Integrovaný regionální operační program

 

 
 

Akce

1. 6. 2021, 14:00 — 31. 12. 2021, 17:00

Jak pečovat o nemocného v domácím prostředí - konzultace

14. 9. 2021, 17:00 — 30. 11. 2021, 19:00

Královské město Marrákeš - vernisáž - 14. 9. 2021

6. 10. 2021, 15:16 — 31. 10. 2021, 17:00

Program v Charitním středisku Gabriel - 10 -2021

 
 

Charita Ostrava na Facebooku:Facebook - logo

 

FB skupina "Bláža" - podpora:

FB skupina - Bláža

Portál darování neziskovkám:
Daruj správně - logo

Kulturní akce nejen v Ostravě:

Ostravský informační servis

Software pro neziskovky:
Techsoup Česká republika

 

 

 

Odkazy