Nadace ČEZ podpořila Mobilní hospic sv. Kryštofa

Nadace ČEZ - logo

Nadace ČEZpodpořila částkou 100 tis. Kč provoz služby Mobilního hospice sv. Kryštofa.  Veřejnost se do podpory zapojila svým pohybem v rámci aplikace EPP Pomahej pohybem. Děkujeme za Váš pohyb, děkujeme Nadaci ČEZ za finanční podporu!

Mobilní hospic sv. KryštofaZtrátový provoz Mobilního hospice sv. Kryštofa o jehož služby je mezi rodinami umírajících stále větší zájem, udržuje Charita Ostrava především díky podpoře z veřejných zdrojů, díky sponzorům a partnerům. Velkou pomocí je aktuální stotisícový příspěvek, který získala Charita na provoz od Nadace ČEZ.

Smyslem Mobilního hospice sv. Kryštofa a návazných služeb je zajišťovat co nejlepší kvalitu života umírajících a podporu jejich rodin. Díky nepřetržité a vysoce specializované zdravotní péčí pomáhá lidem prožívat důstojně závěr života ve vlastním, domácím prostředí v kruhu své rodiny a blízkých. Mobilní hospic využívají především rodiny z Ostravy a okolí, každý rok pomůže Mobilní hospic sv. Kryštofazhruba stovce klientů.

Péči poskytujeme nepřetržitě 24 hodin denně, 7 dní v týdnu a bezplatně. Náklady jsou hrazeny ze zdravotního pojištění, ale vzhledem k nákladnosti péče se neobejdeme bez dotací, veřejných sbírek, darů a nadačních příspěvků. Spolupráce s Nadací ČEZ je pro Charitu Ostrava neocenitelná, protože podporuje naše hospicové služby pravidelně již několik let.


Mobilní hospic sv. KryštofaTým Mobilního hospice sv. Kryštofa tvoří speciálně vyškolené zdravotní sestry a lékaři, které doplňuje také sociální pracovník, psycholog a duchovní, aby mohly být uspokojeny všechny oblasti potřeb klientů, případně jejich blízkých či pečovatelů. Klienti služby a jejich rodiny mohou využít bezplatné poradenství v Charitní hospicové poradně nebo si zapůjčit potřebné vybavení v Půjčovně kompenzačních pomůcek.

Děkujeme za podporu Nadaci ČEZ a veřejnosti zapojené prostřednictvím portálu Pomáhej pohybem.

Tříkrálová sbírka 2020
Podpořte nás
 

Projekty Charity Ostrava jsou realizovány s finanční podporou statutárního města Ostravy, Moravskoslezského kraje
a Evropské unie.

 

          Statutární město Ostrava

 

Moravskoslezský kraj - logo

 

Evropská unie - Evpropský sociální fond - Operační program zaměsnanost

 

Evropská unie - Evpropský fond pro regionální rozvoj - Integrovaný regionální operační program

 

 
 

Akce

6. 4. 2020, 14:00 — 31. 12. 2020, 17:00

Jak pečovat o nemocného v domácím prostředí - konzultace

16. 11. 2020, 17:10 — 30. 1. 2021, 23:59

Můj svět - 13. ročník fotosoutěže Charity Opava

25. 11. 2020, 14:00 — 25. 11. 2020, 17:00

Jak pečovat o nemocného v domácím prostředí - 25. 11. 2020

 
 

Charita Ostrava na Facebooku:Facebook - logo

 

FB skupina "Bláža" - podpora:

FB skupina - Bláža

Portál darování neziskovkám:
Daruj správně - logo

Kulturní akce nejen v Ostravě:

Ostravský informační servis

Software pro neziskovky:
Techsoup Česká republika

 

 

 

Odkazy