Na Homeless Cupu Morava 2018 se utkají lidé bez domova

Homeless Cup Morava

Na třetím ročníku fotbalového turnaje Homeless Cup Morava se utkají lidé bez domova. Turnaj v úterý 24. 4. 2018 od 9:00 v ostravském Trojhalí Karolina zahájí slavnostním výkopem pořádající Armáda Spásy, Charita Ostrava, Trojhalí Karolina a Sananim. Zveme veřejnost k divácké podpoře sportovních výkonů lidí bez přístřeší.

Ostravský fotbalový Homeless Cup Morava 2018 je součástí národní kvalifikace pro Homeless World Cup 2018, prestižní celosvětový projekt, jehož hlavním cílem je prostřednictvím fotbalu zvyšovat povědomí o problému bezdomovectví a chudoby ve světě. Světový turnaj proběhne v listopadu 2018 v Mexico City a řadí mezi největší sportovní události se sociálním zaměřením na světě. „Nadšení pro fotbal má schopnost bořit sociální hranice a kolektivní sport může být úspěšným nástrojem pro sociální integraci lidí v nepříznivé životní situaci“ přibližuje smysl výjimečné sportovní události Tomáš Surovka, oblastní ředitel Armády spásy. Získání nominace pro reprezentaci České republika na světovém turnaji je motivací pro účastníky moravské kvalifikace. Do turnaje se přihlásilo celkem 9 týmů složených z klientů a zaměstnanců azylových domů z Jeseníku, Opavy, Krnova, Nového Jičína, Vsetína a Ostravy.

Záštitu nad ostravským turnajem tak jako v předchozích letech přebírá skvělý fotbalový útočník Václav Svěrkoš. „Lidi bez domova je potřeba přijímat i přes jejich nepříznivou sociální situaci jako osobnosti s lidskou identitou, důstojností a potřebami. Sociální izolace, do které se dostali, může být překonatelná a zapojení do kolektivního sportu je o spolupráci a vztazích  s dalšími lidmi, které mohou pomoci při návratu „z ulice“ do běžného života,“ zamýšlí se Martin Pražák, ředitel Charity Ostrava.

Armáda spásy a Charita Ostrava dlouhodobě zajišťují v Ostravě služby sociální prevence na pomoc ženám a mužům bez domova jako jsou terénní programy, nízkoprahová denní centra, noclehárny, azylové domy nebo sociální rehabilitaci např. ve startovacích bytech. 

Zázemí a sportoviště pro uskutečnění Homeless Cup Morava 2018 v Ostravě poskytuje v rámci své dlouhodobé podpory poskytovatelů sociálních služeb Trojhalí Karolina. Občerstvení pro hráče podpořila společnost SpiceBox a další podporovatelé. Organizace SANANIM, z. ú, poskytovatel služeb lidem s drogovou závislostí je koordinátorem Homeless World Cupu v České republice a zajišťuje účast české reprezentace na světovém šampionátu. Ostravský turnaj budou dozorovat její zmocněnci, aby soutěž po všech stránkách naplnila potřebnou kvalifikační úroveň pro světový Homeless World Cup.

Související akce

Homeless Cup Morava 2018 (24. 4. 2018, 09:00 — 24. 4. 2018, 15:00)

Související galerie

Tříkrálová sbírka 2021
Podpořte nás
 

Projekty Charity Ostrava jsou realizovány s finanční podporou statutárního města Ostravy, Moravskoslezského kraje
a Evropské unie.

 

          Statutární město Ostrava

 

Moravskoslezský kraj - logo

 

Evropská unie - Evpropský sociální fond - Operační program zaměsnanost

 

Evropská unie - Evpropský fond pro regionální rozvoj - Integrovaný regionální operační program

 

 
 

Akce

1. 6. 2021, 14:00 — 31. 12. 2021, 17:00

Jak pečovat o nemocného v domácím prostředí - konzultace

19. 8. 2021, 16:16 — 30. 9. 2021, 17:00

Program v Charitním středisku Gabriel - 9-2021

14. 9. 2021, 17:00 — 30. 11. 2021, 19:00

Královské město Marrákeš - vernisáž - 14. 9. 2021

 
 

Charita Ostrava na Facebooku:Facebook - logo

 

FB skupina "Bláža" - podpora:

FB skupina - Bláža

Portál darování neziskovkám:
Daruj správně - logo

Kulturní akce nejen v Ostravě:

Ostravský informační servis

Software pro neziskovky:
Techsoup Česká republika

 

 

 

Odkazy