Miro Žbirka, Hana Fialová a Sima Magušinová podpoří při benefici lidi bez domova

Charitní dům sv. Benedikta Labre

Miro Žbirka, Hana Fialová s komorním orchestrem Jakuba Žídka a Sima Magušinová podpoří lidi bez domova při koncertě Charity Ostrava ve čtvrtek 23. září 2021 od 19:00 h v ostravském Trojhalí Karolina. Celý výtěžek benefice připadne na spolufinancování rekonstrukce zázemí služeb pro lidi bez domova v Charitním domě sv. Benedikta Labre.

23-09-2021_Sešli se aby pomohliHudební program benefice přinese vystoupení Mira "Mekyho" Žbirky s kapelou, díky spolupráci se souborem opereta/muzikál Národního divadla moravskoslezského se představí jeho přední sólistka Hana Fialová s komorním orchestrem Jakuba Žídka a v úvodu koncertu se představí slovenská zpěvačka Sima Magušinová s kapelou. Předprodej vstupenek probíhá ve spolupráci s informačními centry OstravaINFO!!! a jejich portál www.ostravainfo.cz. Zakoupit vstupenku bude možné také na místě před zahájením koncertu.

„Rekonstrukce technicky nevyhovujícího objektu Charitní dům sv. Benedikta Labre - žehnáníCharitního domu sv. Benedikta Labre přinesla rozšíření prostor, zkvalitnění zázemí pro klienty služby nízkoprahového denního centra i personál terénních programů a rozšíření poskytované sociální práce o nové aktivity“ přibližuje účel rekonstrukce, kterou koncert podpoří, ředitel Charity Ostrava Martin Pražák. Na spolufinancování rekonstrukce podpořené z Integrovaného regionálního operačního programu Evropské unie, dotace statutárního  města Ostravy, dary firemních, individuálních donátorů a výtěžku Tříkrálové sbírky bude využit celý výtěžek vstupného benefičního koncertu v rámci povolené veřejné sbírky. „V následujícím období nás čekají opravy exteriéru charitního domu, které navážou na již dokončenou kompletní rekonstrukci interiéru budovy v hodnotě 21,73 mil. Kč“ vysvětluje účel benefice ředitel Pražák. Na dofinancování rekonstrukce a další opravy Charitě Ostrava schází zhruba 2 mil. Kč. V úterý 8. 9. požehnal nové zázemí charitního domu apoštolský administrátor ostravsko-opavské diecéze Mons. Martin David.

Charitní dům sv. Benedikta Labre - nízkoprahové denní centrumCharitní dům sv. Benedikta Labre poskytuje dvě sociální služby. V nízkoprahovém denním centru pomáháme ženám a mužům bez domova v jejich obtížné životní situaci, kterou nejsou schopni řešit vlastními silami. V centru jim bezúplatně a anonymně poskytujeme bezpečné zázemí, možnost osobní hygieny, základní nasycení a sociální poradenství. V rámci terénního programu vyhledáváme a pomáháme lidem žijícím přímo na ulici, ve vyloučených lokalitách a snažíme se je motivovat ke změně životního stylu a zlepšení jejich situace. Službu nízkoprahového denního centra využije ročně okolo šesti set klientů, terénní program zabezpečuje ročně okolo tisícovky kontaktů, a zimní krizová noclehárna poskytne každoročně zhruba 1200 noclehů lidem v nouzi.Charitní dům sv. Benedikta Labre - terénní programy

Benefiční koncert je jednou z akcí, na kterou Charita Ostrava zve širokou veřejnost u příležitosti 30. výročí založení této nestátní neziskové organizace zajištující především na Ostravsku 21 různých sociálních a zdravotních služeb pro skupiny lidí v nouzi. Na čtvrtek 16. 9. 2021 je v době  9-17 h pro veřejnost připraven Den otevřených dveří ve všech poskytovaných službách. Výročí Charity Ostrava doprovodí rovněž Děkovná mše sv. v ostravské Katedrále Božského Spasitele, která bude sloužena biskupským vikářem P. Janem Czudkem 23. 9. od 10 h.

Záštitu nad koncertem převzali Mons. Martin David, apoštolský administrátor ostravsko-opavské diecéze, prof. Ing. Ivo Vondrák, CSc., hejtman Moravskoslezského kraje a Ing. Tomáš Macura, MBA, primátor statutárního města Ostravy. Koncert bude moderovat herec Jiří Krupica. Podrobné informace o koncertu naleznete na webu: www.ostrava.charita.cz/akce

Logo link programu IROP_CZKoncert je realizován s finanční podporou Moravskoslezského kraje, statutárního města Ostravy
a firemních partnerů.  Projekt "Rozvoj a optimalizace sociálních služeb v Charitním domě sv. Benedikta Labre pro lidi bez domova" je financován Evropskou unií.

Tříkrálová sbírka 2021
Podpořte nás
 

Projekty Charity Ostrava jsou realizovány s finanční podporou statutárního města Ostravy, Moravskoslezského kraje
a Evropské unie.

 

          Statutární město Ostrava

 

Moravskoslezský kraj - logo

 

Evropská unie - Evpropský sociální fond - Operační program zaměsnanost

 

Evropská unie - Evpropský fond pro regionální rozvoj - Integrovaný regionální operační program

 

 
 

Akce

1. 6. 2021, 14:00 — 31. 12. 2021, 17:00

Jak pečovat o nemocného v domácím prostředí - konzultace

19. 8. 2021, 16:16 — 30. 9. 2021, 17:00

Program v Charitním středisku Gabriel - 9-2021

14. 9. 2021, 17:00 — 30. 11. 2021, 19:00

Královské město Marrákeš - vernisáž - 14. 9. 2021

 
 

Charita Ostrava na Facebooku:Facebook - logo

 

FB skupina "Bláža" - podpora:

FB skupina - Bláža

Portál darování neziskovkám:
Daruj správně - logo

Kulturní akce nejen v Ostravě:

Ostravský informační servis

Software pro neziskovky:
Techsoup Česká republika

 

 

 

Odkazy