Benefice podpořila azylový dům pro matky s dětmi

Sešli se, aby pomohli...2019

Maminky s dětmi v azylovém domě sv. Zdislavy podpořili 17. září návštěvníci a umělci 14. ročníku benefice "Sešli se, aby pomohli". Prodej vstupenek a podpora partnerů přinesla 199.010,- Kč. Děkujeme za podporu!

sesli_se_aby_pomohli_2019Dramaturgie 14. ročníku benefičního koncertu  Charity Ostrava - Sešli se, aby pomohli... - na podporu Charitního domu sv. Zdislavy – azylového domu pro matky s dětmi přivedla na jeviště Národního divadla moravskoslezského – Divadla Antonína Dvořáka v Ostravě – harfenistku Kateřinu Englichovou, Janáčkův komorní orchestr, který doprovodil v samostatných vstupech pěvkyni Patricii Janečkovou a violoncellistu Jiřího Hanouska. Druhá část večera patřila Davidu Stypkovi & Bandjeez. Prodej vstupenek přinesl do veřejné sbírky 49.670,-Kč. Podpora partnerů po úhradě všech nákladů koncertu přinesla dalších 140 tis. Kč. Charitní dům sv. Zdislavy - azylový dům pro matky s dětmiÚčastníci benefice přispě také do zapečetěné sbírkové pokladničky částkou 10.300 Kč. Celý výtěžek z prodaných vstupenek putuje na konto povolené veřejné sbírky č. ú. 107-5210720287/0100 s var. symbolem 11148 a podpoří rekonstrukci větší budovy pro azylový dům sv. Zdislavy.

Charitní dům sv. Zdislavy poskytuje dočasné zázemí matkám s dětmi a těhotným ženám, které přišly o bydlení a potřebují podpořit, aby znovu získaly soběstačnost a možnost zapojení se zpět do běžného života. Dostat se do situace, kdy člověk bezprostředně přichází o střechu nad hlavou, není vůbec složité. Budoucí objekt pro Charitní dům sv. ZdislavyObvyklé okolnosti, které tomu v životě klientek charitního azylového domu předcházejí, jsou domácí násilí, zadlužení, rozpad manželství, ukončení nájmu v podnájemním bydlení nebo nevyhovující podmínky bydlení zejména u vícečetných rodin. V  roce 2018 byla služba poskytnuta celkem 78 maminkám a dětem v rámci 7 814 lůžkodnů.

Službu Azylový dům pro matky s dětmi nyní Charita Ostrava provozuje v charitním domě, který nevyhovuje kapacitně,prostorově ani nemůžeme přijímat maminky s více dětmi a uživatele služby se zdravotním hendikepem.

Díky vstřícnosti Městského obvodu Ostrava-Jih došlo k směně aktuálního objektu za větší budovu, která však vyžaduje rekonstrukci, aby se vytvořila bezbariérová pobytová jednotka, společná místnost pro klientky a děti, zázemí pro personál, centralizoval se topný systém atd. Celkové náklady na rekonstrukci jsou 11,6 mil. Kč.

 

Záštitu nad koncertem převzali ostravsko-opavský biskup Mons. František V. Lobkowicz, ostravský primátor Ing. Tomáš Macura, MBA a moravskoslezský hejtman Prof. Ivo Vondrák, CSc.

Děkujeme všem návštěvníkům a partnerům koncertu za podporu maminek s dětmi bez přístřeší v azylovém domě sv. Zdislavy.


Koncert byl realizován s finanční podporou
statutárního města Ostravy, Moravskoslezského kraje.
Podpořili jej také Městský obvod Ostrava-Vítkovice a mnozí firemní partneři.

Partneři koncertu Charity Ostrava 2019

Tříkrálová sbírka 2021
Podpořte nás
 

Projekty Charity Ostrava jsou realizovány s finanční podporou statutárního města Ostravy, Moravskoslezského kraje
a Evropské unie.

 

          Statutární město Ostrava

 

Moravskoslezský kraj - logo

 

Evropská unie - Evpropský sociální fond - Operační program zaměsnanost

 

Evropská unie - Evpropský fond pro regionální rozvoj - Integrovaný regionální operační program

 

 
 

Akce

1. 6. 2021, 14:00 — 31. 12. 2021, 17:00

Jak pečovat o nemocného v domácím prostředí - konzultace

14. 9. 2021, 17:00 — 14. 9. 2021, 19:00

Královské město Marrákeš - vernisáž - 14. 9. 2021

16. 9. 2021, 09:00 — 16. 9. 2021, 17:00

Den otevřených dveří v Charitě Ostrava - 16. 9. 2021

 
 

Charita Ostrava na Facebooku:Facebook - logo

 

FB skupina "Bláža" - podpora:

FB skupina - Bláža

Portál darování neziskovkám:
Daruj správně - logo

Kulturní akce nejen v Ostravě:

Ostravský informační servis

Software pro neziskovky:
Techsoup Česká republika

 

 

 

Odkazy