Zobrazit podle typu:
Zobrazit podle času:
Rubriky:    

Tříkrálová sbírka do pokladniček skončila - děkujeme!

Včera skončilo shromažďování příspěvků do zapečetěných pokladniček Tříkrálové sbírky 2021. Průběžný stav on-line pokladničky pro Charitu Ostrava a Charitu sv. Alexandra je 303 536,-Kč! Velice děkujeme všem přispěvatelům i dalším lidem, kteří se sbírkou jakkoli pomohli.

Pokladničky Tříkrálové sbírky na Kraji, Magistrátu a dalších místech

Tříkráloví koledníci s ohledem na protiepidemiologická opatření do domácností v Ostravě a okolí nevyrazili. K Tříkrálové sbírce 2021 se můžete ještě do 24. 1. připojit darováním do zapečetěných pokladniček, které jsou k dispozici např. ve vestibulu Krajského úřadu MSK, Magistrátu města Ostravy a na mnoha dalších úřadech, v obchodech ap. Ostravské projekty na pomoc lidem v nouzi můžete podpořit také on-line. DĚKUJEME VŠEM ZA PODPORU!

Hledáme posilu do týmu mobilního hospice

Hledáme novou kolegyni nebo kolegu - zdravotní sestru do týmu Mobilního hospice sv. Kryštofa. Více v pracovní nabídce na webu =>

Služby Charity Ostrava pro lidi bez domova

Charita Ostrava poskytuje různé sociální služby pro lidi bez domova celoročně, v zimním období kapacitu služeb dle potřeby navyšujeme. V chladných dnech s teplotami pod 0 st. funguje bezplatné nízkoprahové zimní noční centrum.

Tříkrálový koncert se vydařil a sbírka pokračuje online

Více než 2,1 milionu korun poslali během Tříkrálového koncertu jeho diváci pomocí dárcovských SMS. Tradiční Tříkrálový koncert, který je každoročním poděkováním koledníkům, partnerům i všem dárcům a příznivcům odvysílala Česká televize v neděli 10. ledna večer. Tříkrálová sbírka však stále pokračuje – v online prostoru i prostřednictvím „statických pokladniček“. Pandemie nemoci covid-19 a související přijatá opatření totiž letos nedovolují koledníkům vyjít do ulic. To však vede k hledání nových cest, jak sbírku lidem otevřít. 

Metodickou podporou ke kvalitě

Charita Ostrava se stala partnerem projektu financovaného z Evropského sociálního fondu Evropské unie, který je zaměřený na zvýšení kvality sociálních služeb. Aktivity budou probíhat do půlky příštího roku ještě v dalších 13 oblastních Charitách sdružených do Diecézní charity ostravsko-opavské, která je nositelem projektu.

Tříkrálový koncert odvysílá Česká televize bez koledníků v publiku

Nenechte si ujít letošní Tříkrálový koncert, který bude v mnoha ohledech jiný. Odvysílá ho Česká televize v neděli 10. ledna od 18 hodin v přímém přenosu na programu ČT1. Koncertem provází Martina Kociánová a Jan Čenský, účinkují Alena Antalová, Michal Hrůza s kapelou, Leona Machálková, Pokáč a VOXEL & Spol. 

Tříkrálovou sbírku 2021 můžete podpořit i do pokladničky

"K+B+M 2021 - Bůh žehnej tomuto domu." Toto přání provází Tříkrálovou sbírku 2021 v Ostravě, okolních městech a obcích, byť jej nepředávají družiny Tří králů a probíhá on-line. Ostravské projekty na pomoc lidem v nouzi můžete podpořit také do stacionárních pokladniček na některých úřadech, v obchodech ap. 

Tříkrálová sbírka 2021 probíhá

Tříkrálová sbírka 2021 v Ostravě, okolních městech a obcích již začala. Bude probíhat do 24. 1. Ostravské projekty na pomoc lidem v nouzi můžete podpořit do „virtuální pokladničky" přímo na sbírkové konto č. ú.: 66008822/0800 u České spořitelny s variabilním symbolem: 77708013.

Tři králove přijdou online!

Opatření, která souvisí se zabráněním šíření korona viru, zasáhla také Tříkrálovou sbírku. Přesto se králové nevzdávají a jsou připraveni přinést požehnání do domovů prostřednictvím virtuálních médií. Poprvé za více než dvacetiletou historii sbírky se koledování přesune do online prostředí.

Tříkrálová sbírka 2021
Podpořte nás
 

Projekty Charity Ostrava jsou realizovány s finanční podporou statutárního města Ostravy, Moravskoslezského kraje
a Evropské unie.

 

          Statutární město Ostrava

 

Moravskoslezský kraj - logo

 

Evropská unie - Evpropský sociální fond - Operační program zaměsnanost

 

Evropská unie - Evpropský fond pro regionální rozvoj - Integrovaný regionální operační program

 

 
 

Akce

16. 11. 2020, 17:10 — 30. 1. 2021, 23:59

Můj svět - 13. ročník fotosoutěže Charity Opava

28. 1. 2021, 14:00 — 28. 1. 2021, 17:00

Jak pečovat o nemocného v domácím prostředí - 28. 1. 2021

25. 2. 2021, 14:00 — 25. 2. 2021, 17:00

Jak pečovat o nemocného v domácím prostředí - 25. 2. 2021

 
 

Charita Ostrava na Facebooku:Facebook - logo

 

FB skupina "Bláža" - podpora:

FB skupina - Bláža

Portál darování neziskovkám:
Daruj správně - logo

Kulturní akce nejen v Ostravě:

Ostravský informační servis

Software pro neziskovky:
Techsoup Česká republika

 

 

 

Odkazy