VEDENÍ CHARITY OSTRAVA

Bc. Martin Pražák, DiS. - ředitel Charity Ostrava
e-mail: martin.prazak(at)charita.cz
tel.: 596 621 094

Na pozici ředitele Charity Ostrava pracuje od roku 1997. Distančně vystudoval Univerzitu Palackého v Olomouci obor zaměřený na charitní a sociální práci a zároveň VOŠs Caritas v Olomouci. Absolvoval kurz managementu a managementu kvality zaměřený na neziskové organizace.

členem Zastupitelstva městského obvodu Ostrava-Petřkovice, odpovědný za sociální oblast, členem sociální komise statutárního města Ostrava

Pracovní zaměření: management v oblasti služeb pro cílové skupiny seniorů, lidí ohrožených sociálním vyloučením, lidí duševně a fyzicky postižených a lidí v terminálním stádiu života.

Iva Laliková

Ing. Iva Laliková – vedoucí ekonomického útvaru
e-mail: iva.lalikova(at)charita.cz
tel.: 596 787 689

Na pozici vedoucí Ekonomického útvaru pracovala v letech 1998-2004 a od roku 2006 dosud. V minulosti pracovala v dalších neziskových organizacích jako ekonomka a finanční manažerka s odpovědností za finanční řízení nadačních programů, grantů a dotací.

Absolvovala  vzdělávací kurzy:
Řízení neziskových organizací, 2-semestrální rekvalifikační kurz
Základy managementu kvality neziskové organizace
Personální management v neziskové sféře
Certifikát v oboru účetnictví a finance „Účetní asistent“ v systému certifikace účetní profese, Svaz účetních

V letech 1993–1998 vystudovala ekonomickou fakultu v oboru veřejná ekonomika a regionální rozvoj na Vysoké škole Báňské - Technické univerzitě v Ostravě

Pracovní zaměření: finanční řízení neziskové organizace, finanční řízení dotací a grantů, daňová problematika,  směrnice související s vedením účetnictví, vedení pracovního týmu a aktivit ekonomického útvaru

Czeslaw Szymik

Ing. Czeslaw Szymik – vedoucí technicko-investičního útvaru
e-mail: czeslaw.szymik(at)charita.cz
tel.: 596 787 691

Na pozici vedoucího Technicko-investičního útvaru pracuje od roku 2013. V minulosti dlouhodobě pracoval jako technický inženýr v soukromých firmách, byl odpovědný za realizaci investičních akcí, nákupů, technologický a energetický rozvoj a úspory provozních nákladů.

Absolvoval vzdělávací kurzy:
- Manažerský kurz prezentování, moderování a vedení porad
- Ceny elektřiny, tepla a plynu
- Veřejné zakázky - stavební práce

V letech 1986-1990 vystudoval obor Strojírenská technologie, specializace - povrchové úpravy na Fakultě strojní a elektrotechnické Vysoké školy báňské v Ostravě.

Pracovní zaměření: zlepšování materiálně-technického zázemí poskytovaných sociálních služeb, příprava a koordinace investičních a stavebních projektů Charity Ostrava, veřejné zakázky, vedení pracovního týmu.

Marie Monsportová
PhDr. Marie Monsportová – vedoucí útvaru služeb sociální péče
e-mail: marie.monsportova(at)charita.cz
tel.: 596 783 011

Na pozici vedoucí útvaru služeb sociální péče pracuje od roku 2005. V Charitě Ostrava pracovala od roku 1999 na pozicích vedoucí Charitní sociálně právní poradny a poradny pro ženy a dívky, sociální pracovnice, projektového manažera a koordinátora vzdělávání.

Absolvovala vzdělávací kurzy:
- řízení neziskových organizací
- personální management v neziskové sféře
- základy managementu kvality neziskové organizace
- příprava, zpracování a vedení projektů
- příprava a zpracování komunitních plánů a vedení procesu komunitního plánování

V letech 1994-1999 vystudovala obory Sociální práce se zdravotnickým profilem a Sociálně zdravotní a geriatrická péče na  Zdravotně sociální fakultě Ostravské univerzity. V letech 2002-2003 vystudovala doplňkové pedagogické studium na Pedagogické fakultě Ostravské univerzity.

Pracovní zaměření: vedení pracovních týmů, příprava metodiky pro poskytování kvalitních sociálních služeb, vzájemná komunikace, kontrola, příprava a koordinace projektů Charity Ostrava, koordinace vzdělávání zaměstnanců Charity Ostrava

Marek Blahut
Ing. Marek Blahut – vedoucí útvaru služeb sociální prevence

e-mail: marek.blahut(at)charita.cz
tel.: 596 783 011

Na pozici vedoucí Útvaru sociální prevence pracuje od září 2017.

Bc. Martin Pražák - vedoucí útvaru hospicových služeb

e-mail: martin.prazak(at)charita.cz

tel.: 596 621 094

Zastupující vedoucího útvaru hospicových služeb.

Dalibor Kraut

Ing. Dalibor Kraut - vedoucí útvaru pro vztahy s veřejností
e-mail: dalibor.kraut(at)caritas.cz
tel.: 596 787 691, 731 625 853

Na pozici vedoucího útvaru pro vztahy s veřejností od roku 2008. V Charitě Ostrava pracuje v oblasti PR, fundraisingu a projektového managementu od roku 2006.

Absolvoval kurzy a semináře:
- kurz PR pro neziskové organizace
- firemní dárcovství a práce s firmami
- fundraising s důrazem na benefiční akce
- role manažera v neziskové organizaci
- zvládání krizových situací v týmu
- Jak vytěžit Internet pro neziskové organizace
- Transparentnost a veřejná prospěšnost – inspirujte se švýcarskou precizností
- Moc a manipulace jako atribut sociální a zdravotní sféry

V letech 1997-2002 vystudoval obor Marketing a obchod na Ekonomické fakultě VŠB - TU v Ostravě a
doplňkové pedagogické studium na Pedagogické fakultě Ostravské univerzity.

Pracovní zaměření: budování dobrého jména organizace a neziskového sektoru obecně, Public relations a všechny jeho složky jako strategická součást poskytování sociálních a zdravotních služeb, propagační materiály, komunikace s médii, veřejné akce a veřejné sbírky, fundraising, projektový management, dobrovolnictví.

23. 1. 2018, 15:47 — 13. 12. 2018, 23:59

Nebojte se pečovat - kurzy

15. 5. 2018, 15:34 — 3. 9. 2018, 23:59

Jak vypadá chudoba? Fotosoutěž!

24. 5. 2018, 15:33 — 30. 6. 2018, 23:59

Program v Charitním středisku Gabriel - 6/2018